www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 18 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Новини
День вишиванки: шануємо традиції наших предків
Версія для друку Написати листа
.

    День вишиванки заснований в Україні в 2007 році студентами Чернівецького національного університету. Його відмічали 21 травня. В 2016 році він відмічається 19 травня.
    Народ і його традиції нероздільні. В українських звичаях закладено Мудрість і Знання, якими володіли наші предки. Вишиванка – невід’ємна частина культури та історії українського народу. Вишиванка – «сорочка». Це слово означає сорок енергій, які забезпечували людині захист небес. Не дарма говорять – «народився в сорочці».
    Вишиванка – українська вишита сорочка. Спосіб і техніка її виконання є всесвітньовідомим видом мистецтва. За свідченнями археологів, історія вишиванки має дуже давні корені. В Х1Х ст. при розкопках неподалік від села Трипілля, на Київщині, було знайдено найдревніше на Планеті гігантське місто з двохповерховими будинками. Вулиці в ньому були грамотно сплановані, з широкими площами. Вчені назвали цей феномен трипільською культурою /цивілізацією/, заснованою близько 7 тис років тому. В кожному домі був ткацький верстат, на якому були нанесені незвичайні символи. Судячи з предметів, що збереглися, трипільські жінки були вправними майстринями у виготовленні одягу. Вони прикрашали її кольоровим орнаментом з оригінальним, неповторним узором.
    Доведено, що українці потенціальні нащадки трипільців. Це проглядає у їх манері будівництва житла, в узорах на побутових предметах, на традиціях виготовлення й прикрашання одягу. Мешканці нашого краю теж мають традицію зберігати і вивчати багате культурне надбання своїх предків. Серед широкого загалу громадянці ці традиції поважають і працівники відділу казначейства району.
    19 травня 2016р. вони вирішили відсвяткувати день вишиванки в оригінальний спосіб: прийшли в музей на чолі з начальником Лисунець Л.В. в українських вишиванках. Тут вони ознайомилися зі зразками прикладного мистецтва вишивальниць Петропавлівщини ХІХ-го – 1п. ХХ-го століть. З цікавістю поринули екскурсанти у світ українського мистецтва вишивки. Це – чоловічі, жіночі й дитячі сорочки, орнаментовані червоними з чорними та різнокольорової гамми нитками. Це - весільні та повсякденні рушники, торочені фуфайки, пояси, простирадла з традиційно вишитою трояндами лиштвою. Також екскурсанти дізналися про способи та особливості техніки петропавлівських вишивальниць, познайомилися з кращими дослідницькими роботами підростаючих майстринь Петропавлівських шкіл.



Про цей сайт | Запитання | Адміністратор