www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Новини
На Дніпропетровщині кожна четверта жінка, яка хотіла залишити дитину в пологовому будинку, змінила своє рішення
Версія для друку Написати листа
На Дніпропетровщині кожна четверта жінка, яка хотіла залишити дитину в пологовому будинку, змінила своє рішення. Цьому, зокрема, сприяє створення в області центрів медико-соціальної реабілітації для дітей з особливими потребами. Заняття, які там проводяться, допомагають таким дітям адаптуватися в соціумі та вести максимально повноцінне життя. А батькам – повертають надію на те, що їхні сини та доньки будуть здорові. Про це повідомила начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям та матерям Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Шмалько.

Вона зазначила, що турбота про дітей з особливими потребами є важливим акцентом соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України». Зокрема, це стосується покращення їх соціальної адаптації, зниження дитячої інвалідності, а також забезпечення дітей з особливими потребами необхідною реабілітацією.
Завдяки активному впровадженню сімейних форм виховання, кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в державних закладах, помітно зменшилась. Як результат, в регіоні відбулося реформування будинків дитини. Зокрема, на базі чотирьох будинків дитини у Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську та Нікополі були створені відділення ранньої медико-соціальної реабілітації дітей.
Із вересня 2012 року два будинки дитини Дніпропетровська та Нікополя були повністю перепрофільовані в спеціалізовані Центри медико-соціальної реабілітації дітей. Наразі загальна потужність двох відділень та двох центрів становить 250 ліжок, в т.ч. 25 ліжок спільного перебування з батьками. Сюди потрапляють діти віком від 3 місяців до 6 років.
«Завдяки створенню таких центрів та відділень в області майже в чотири рази скоротилася кількість покинутих у пологових будинках дітей. Жінки розуміють, що хвора дитинка – це не вирок та не тягар. Влада дбає про таких дітей і робить все можливе, щоб повернути їх до повноцінного життя. Жінки не залишаються на одинці зі своїми проблемами», – сказала начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям та матерям Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Шмалько.
Також вона зазначила, що центри медико-соціальної реабілітації функціонують й на базі п’яти медичних лікувальних закладів мм. Дніпропетровська, Кривого Рогу, Дніпродзержинська та Павлограда. Сюди можна звертатися за консультаціями лікарів, які допоможуть вчасно діагностувати хворобу та запропонувати необхідне лікування або реабілітацію.
Важливо, що в центрах використовують сучасні немедикаментозні реабілітаційні програми, які стимулюють розвиток порушених функцій у хворої дитини, а також відбувається навчання батьків виховувати та займатися з дитиною за спеціальними методиками.
За рік необхідну реабілітацію в таких центрах пройшли близько 2,5 тис дітей.
Заступник директора департаменту – начальник управління у справах сім’ї та молоді Лілія Ковальова зазначила, що завдяки соціальним ініціативам Президента Віктора Януковича в області створена комплексна система медико-соціальної реабілітації дітей.
«Після досягнення 7-річного віку, діти з особливими потребами можуть проходити діагностику, обстеження, оздоровлення, а якщо необхідно й лікування, без відриву від навчального процесу. Все це можна зробити в центрі соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я», – сказала вона. – Тут працюють висококваліфіковані соціальні працівники, медичний персонал, вихователі, психологи, педагоги та інші фахівці. За рік тут оздоровилося більш ніж 3 тис дітей».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор