Петропавлівський район
www.petropavl-rn.dp.gov.ua


Краєзнавча екскурсія

  Присамарський край, щедрий і родючий, де колосяться золотаві ниви, зеленіють луки і квітнуть сади, виблискує своїми водами річка Самара, в'ється стрічками дорога від села до села.
  Прекрасна своїми чудовими краєвидами, затишними селами, прекрасна щедрими і щирими людьми. А ще наша рідна Петропавлівщина славиться літературними надбаннями, які посідають одне з чільних місць на літературній карті України.
  На цій Петропавлівській землі народилася й виросла, працювала спочатку в наймах, потім в колгоспі наша землячка, народна поетеса Фросина Андріївна Карпенко, якій незабаром виповниться 110 річниця від дня народження.
  Тому працівники Петропавлівської районної бібліотеки для дітей підготували та провели літературну годину «Нев’януча троянда степова». Біля виставки видань «Степова Горлиця» розповіли дітям про життєвий та творчий шлях поетеси-землячки. Дітки читали її поезії.
  Учні 5-А класу Петропавлівської ЗОШ №1 з екскурсією відвідали музей народної поетеси Фросини Андріївни Карпенко в селі Хороше. Де нас радо зустріли керівник музею Макогон З.П. та завуч Хорошівської ЗОШ Ларченко Юлія Олександрівна, які розповіли багато цікавих фактів про життя Фросини Андріївни. Екскурсовод Москаленко Наталя провела екскурсію по музеї, діти мали змогу познайомитися з книгами народної поетеси,яких не має а нашій бібліотеці, рукописами та фото різних часів.
  Послухати цікаві гуморески та віршів землячки, які майстерно декламували учні Хорошівської ЗОШ. За що ми всім їм дуже вдячні.
  На в’їзді в село нас вітає пам’ятник Ф.Карпенко, відкритий в честь 100-річчя від дня її народження. Біля якого діти, бібліотекарі, класний керівник та завуч сфотографувалися на пам’ять.

  Підготовлено за матеріалами працівників районної дитячої бібліотеки